KYOCERA AVX 04025A6R8JAT2A
Part No.:
04025A6R8JAT2A
Datasheet:
Anpu04025A6R8JAT2A.pdf
Description:
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance:
6.8 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.56mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04025A6R8JAT2A on Anpu?
3. Are the 04025A6R8JAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04025A6R8JAT2A?
Image 04025A6R8JAT2A
Part Number 04025A6R8JAT2A
Product Status Active
Capacitance 6.8 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)