KYOCERA AVX 04025C122K4T2A
Part No.:
04025C122K4T2A
Package:
Datasheet:
Anpu04025C122K4T2A.pdf
Description:
CAP CER 1200PF 50V X7R 0402
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.56mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04025C122K4T2A on Anpu?
3. Are the 04025C122K4T2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04025C122K4T2A?
Image 04025C122K4T2A
Part Number 04025C122K4T2A
Product Status Active
Capacitance 1200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)