KYOCERA AVX 04025C221KAT2A-62
Part No.:
04025C221KAT2A-62
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.56mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04025C221KAT2A-62 on Anpu?
3. Are the 04025C221KAT2A-62 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04025C221KAT2A-62?
Image 04025C221KAT2A-62
Part Number 04025C221KAT2A-62
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)