KYOCERA AVX 04025C222K4Z2A
Part No.:
04025C222K4Z2A
Datasheet:
Anpu04025C222K4Z2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Series:
FLEXITERM®
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.56mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04025C222K4Z2A on Anpu?
3. Are the 04025C222K4Z2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04025C222K4Z2A?
Image 04025C222K4Z2A
Part Number 04025C222K4Z2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series FLEXITERM®
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)