KYOCERA AVX 04025C471KAT7A
Part No.:
04025C471KAT7A
Description:
CAP CER SMD
Packaging:
Tray
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.56mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04025C471KAT7A on Anpu?
3. Are the 04025C471KAT7A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04025C471KAT7A?
Image 04025C471KAT7A
Part Number 04025C471KAT7A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series -
Packaging Tray
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)