KYOCERA AVX 04025C561K4T4A
Part No.:
04025C561K4T4A
Datasheet:
Anpu04025C561K4T4A.pdf
Description:
CAP CER 560PF 50V X7R 0402
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.56mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04025C561K4T4A on Anpu?
3. Are the 04025C561K4T4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04025C561K4T4A?
Image 04025C561K4T4A
Part Number 04025C561K4T4A
Product Status Active
Capacitance 560 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)