KYOCERA AVX 04025U1R1BAT2A\500
Part No.:
04025U1R1BAT2A\500
Description:
CAP CER MICROWAVE
Series:
U
Capacitance:
1.1 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ultra Low ESR
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04025U1R1BAT2A\500 on Anpu?
3. Are the 04025U1R1BAT2A\500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04025U1R1BAT2A\500?
7.How to contact us to get technical supports, such as 04025U1R1BAT2A\500 pin diagram, 04025U1R1BAT2A\500 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 04025U1R1BAT2A\500
Part Number 04025U1R1BAT2A\500
Manufacturer KYOCERA AVX
Series U
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1.1 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Ultra Low ESR
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)