KYOCERA AVX 04025U270JAT2A\500
Part No.:
04025U270JAT2A\500
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER MICROWAVE
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
U
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ultra Low ESR
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04025U270JAT2A\500 on Anpu?
3. Are the 04025U270JAT2A\500 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04025U270JAT2A\500?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 04025U270JAT2A\500 pin diagram, 04025U270JAT2A\500 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 04025U270JAT2A\500
Part Number 04025U270JAT2A\500
Manufacturer KYOCERA AVX
Series U
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 27 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Ultra Low ESR
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)