KYOCERA AVX 04025U3R3BAQ2A
Part No.:
04025U3R3BAQ2A
Capacitance:
3.3 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04025U3R3BAQ2A on Anpu?
3. Are the 04025U3R3BAQ2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04025U3R3BAQ2A?
Image 04025U3R3BAQ2A
Part Number 04025U3R3BAQ2A
Product Status Active
Capacitance 3.3 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Ultra Low ESR
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)