KYOCERA AVX 04025U8R2BAT2A\500
Part No.:
04025U8R2BAT2A\500
Package:
Datasheet:
Anpu04025U8R2BAT2A\500.pdf
Description:
CAP CER MICROWAVE
Capacitance:
8.2 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04025U8R2BAT2A\500 on Anpu?
3. Are the 04025U8R2BAT2A\500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04025U8R2BAT2A\500?
7.How to contact us to get technical supports, such as 04025U8R2BAT2A\500 pin diagram, 04025U8R2BAT2A\500 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 04025U8R2BAT2A\500
Part Number 04025U8R2BAT2A\500
Product Status Active
Capacitance 8.2 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)