KYOCERA AVX 04025UR75BAT2A
Part No.:
04025UR75BAT2A
Datasheet:
Anpu04025UR75BAT2A.pdf
Description:
CAP CER 0.75PF 50V NP0 0402
Capacitance:
0.75 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04025UR75BAT2A on Anpu?
3. Are the 04025UR75BAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04025UR75BAT2A?
Image 04025UR75BAT2A
Part Number 04025UR75BAT2A
Product Status Active
Capacitance 0.75 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)