KYOCERA AVX 04026C271KAT2A
Part No.:
04026C271KAT2A
Datasheet:
Anpu04026C271KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 270PF 6.3V X7R 0402
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.56mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04026C271KAT2A on Anpu?
3. Are the 04026C271KAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04026C271KAT2A?
Image 04026C271KAT2A
Part Number 04026C271KAT2A
Product Status Active
Capacitance 270 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)