KYOCERA AVX 04026D104MAT4A
Part No.:
04026D104MAT4A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER SMD
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.56mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04026D104MAT4A on Anpu?
3. Are the 04026D104MAT4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04026D104MAT4A?
Image 04026D104MAT4A
Part Number 04026D104MAT4A
Manufacturer KYOCERA AVX
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)