KYOCERA AVX 04026W105KAT2A
Part No.:
04026W105KAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Package:
Datasheet:
Anpu04026W105KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 1UF 6.3V X6S 0402
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
KGM - X6S
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 04026W105KAT2A on Anpu?
3. Are the 04026W105KAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04026W105KAT2A?
Image 04026W105KAT2A
Part Number 04026W105KAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X6S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)