KYOCERA AVX 0402ZD683KAT4A
Part No.:
0402ZD683KAT4A
Package:
Datasheet:
Anpu0402ZD683KAT4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.56mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 0402ZD683KAT4A on Anpu?
3. Are the 0402ZD683KAT4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0402ZD683KAT4A?
Image 0402ZD683KAT4A
Part Number 0402ZD683KAT4A
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)