KYOCERA AVX 06031A160JAT2A
Part No.:
06031A160JAT2A
Datasheet:
Anpu06031A160JAT2A.pdf
Description:
CAP CER 16PF 100V NP0 0603
Capacitance:
16 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06031A160JAT2A on Anpu?
3. Are the 06031A160JAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06031A160JAT2A?
Image 06031A160JAT2A
Part Number 06031A160JAT2A
Product Status Active
Capacitance 16 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)