KYOCERA AVX 06031A300KAT2A
Part No.:
06031A300KAT2A
Package:
Datasheet:
Anpu06031A300KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 30PF 100V NP0 0603
Capacitance:
30 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06031A300KAT2A on Anpu?
3. Are the 06031A300KAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06031A300KAT2A?
Image 06031A300KAT2A
Part Number 06031A300KAT2A
Product Status Active
Capacitance 30 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)