KYOCERA AVX 06031C122MAT2A
Part No.:
06031C122MAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Anpu06031C122MAT2A.pdf
Description:
CAP CER 1200PF 100V X7R 0603
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06031C122MAT2A on Anpu?
3. Are the 06031C122MAT2A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06031C122MAT2A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 06031C122MAT2A
Part Number 06031C122MAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)