KYOCERA AVX 06031C221K4T4A
Part No.:
06031C221K4T4A
Datasheet:
Anpu06031C221K4T4A.pdf
Description:
CAP CER 220PF 100V X7R 0603
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06031C221K4T4A on Anpu?
3. Are the 06031C221K4T4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06031C221K4T4A?
Image 06031C221K4T4A
Part Number 06031C221K4T4A
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)