KYOCERA AVX 06031C222K4T7A
Part No.:
06031C222K4T7A
Datasheet:
Anpu06031C222K4T7A.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603
Packaging:
Bulk
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06031C222K4T7A on Anpu?
3. Are the 06031C222K4T7A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06031C222K4T7A?
Image 06031C222K4T7A
Part Number 06031C222K4T7A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)