KYOCERA AVX 06031C301KAT2A
Part No.:
06031C301KAT2A
Datasheet:
Anpu06031C301KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 300PF 100V X7R 0603
Capacitance:
300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06031C301KAT2A on Anpu?
3. Are the 06031C301KAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06031C301KAT2A?
Image 06031C301KAT2A
Part Number 06031C301KAT2A
Product Status Active
Capacitance 300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)