KYOCERA AVX 06031C681KAZ2A
Part No.:
06031C681KAZ2A
Datasheet:
Anpu06031C681KAZ2A.pdf
Description:
CAP CER 680PF 100V X7R 0603
Series:
FLEXITERM®
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06031C681KAZ2A on Anpu?
3. Are the 06031C681KAZ2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06031C681KAZ2A?
Image 06031C681KAZ2A
Part Number 06031C681KAZ2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series FLEXITERM®
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 680 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)