KYOCERA AVX 06031U7R5BAT2A
Part No.:
06031U7R5BAT2A
Datasheet:
Anpu06031U7R5BAT2A.pdf
Description:
CAP CER 7.5PF 100V NP0 0603
Series:
KGQ
Capacitance:
7.5 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ultra Low ESR
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension:
0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.036" (0.91mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06031U7R5BAT2A on Anpu?
3. Are the 06031U7R5BAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06031U7R5BAT2A?
Image 06031U7R5BAT2A
Part Number 06031U7R5BAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGQ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 7.5 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Ultra Low ESR
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.036" (0.91mm)