KYOCERA AVX 06033A300JAT2A
Part No.:
06033A300JAT2A
Datasheet:
Anpu06033A300JAT2A.pdf
Description:
CAP CER 30PF 25V NP0 0603
Capacitance:
30 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06033A300JAT2A on Anpu?
3. Are the 06033A300JAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06033A300JAT2A?
Image 06033A300JAT2A
Part Number 06033A300JAT2A
Product Status Active
Capacitance 30 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)