KYOCERA AVX 06033A301MAT2A
Part No.:
06033A301MAT2A
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06033A301MAT2A on Anpu?
3. Are the 06033A301MAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06033A301MAT2A?
Image 06033A301MAT2A
Part Number 06033A301MAT2A
Product Status Active
Capacitance 300 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)