KYOCERA AVX 06033A530JAT2A
Part No.:
06033A530JAT2A
Package:
Datasheet:
Anpu06033A530JAT2A.pdf
Description:
CAP CER 53PF 25V NP0 0603
Capacitance:
53 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06033A530JAT2A on Anpu?
3. Are the 06033A530JAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06033A530JAT2A?
Image 06033A530JAT2A
Part Number 06033A530JAT2A
Product Status Active
Capacitance 53 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)