KYOCERA AVX 06033A6R0DAT4A
Part No.:
06033A6R0DAT4A
Datasheet:
Anpu06033A6R0DAT4A.pdf
Description:
CAP CER 6PF 25V C0G/NP0 0603
Capacitance:
6 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06033A6R0DAT4A on Anpu?
3. Are the 06033A6R0DAT4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06033A6R0DAT4A?
Image 06033A6R0DAT4A
Part Number 06033A6R0DAT4A
Product Status Active
Capacitance 6 pF
Tolerance ±0.5pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)