KYOCERA AVX 06033A9R1DAT2A
Part No.:
06033A9R1DAT2A
Datasheet:
Anpu06033A9R1DAT2A.pdf
Description:
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0603
Capacitance:
9.1 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06033A9R1DAT2A on Anpu?
3. Are the 06033A9R1DAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06033A9R1DAT2A?
Image 06033A9R1DAT2A
Part Number 06033A9R1DAT2A
Product Status Active
Capacitance 9.1 pF
Tolerance ±0.5pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)