KYOCERA AVX 06033C104KAT6A
Part No.:
06033C104KAT6A
Description:
CAP CER SMD
Packaging:
Tray
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06033C104KAT6A on Anpu?
3. Are the 06033C104KAT6A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06033C104KAT6A?
Image 06033C104KAT6A
Part Number 06033C104KAT6A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series -
Packaging Tray
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)