KYOCERA AVX 06033C201KAT2A
Part No.:
06033C201KAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
Anpu06033C201KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 200PF 25V X7R 0603
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Capacitance:
200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06033C201KAT2A on Anpu?
3. Are the 06033C201KAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06033C201KAT2A?
Image 06033C201KAT2A
Part Number 06033C201KAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Product Status Active
Capacitance 200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)