KYOCERA AVX 06033G104MAT4A
Part No.:
06033G104MAT4A
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06033G104MAT4A on Anpu?
3. Are the 06033G104MAT4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06033G104MAT4A?
Image 06033G104MAT4A
Part Number 06033G104MAT4A
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)