KYOCERA AVX 06033W106MAT2A
Part No.:
06033W106MAT2A
Package:
Datasheet:
Anpu06033W106MAT2A.pdf
Description:
CAP CER 10UF 25V X6S 0603
Series:
KGM - X6S
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06033W106MAT2A on Anpu?
3. Are the 06033W106MAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06033W106MAT2A?
Image 06033W106MAT2A
Part Number 06033W106MAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X6S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)