KYOCERA AVX 06035A100FAT4A..
Part No.:
06035A100FAT4A..
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06035A100FAT4A.. on Anpu?
3. Are the 06035A100FAT4A.. price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06035A100FAT4A..?
Image 06035A100FAT4A..
Part Number 06035A100FAT4A..
Product Status Active
Capacitance 10 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)