KYOCERA AVX 06035A152JAR1-EM
Part No.:
06035A152JAR1-EM
Package:
Datasheet:
Anpu06035A152JAR1-EM.pdf
Description:
-EM , NON FLIGHT ENGINEERING MOD
Series:
Prototype, MIL-PRF-32535
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06035A152JAR1-EM on Anpu?
3. Are the 06035A152JAR1-EM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06035A152JAR1-EM?
Image 06035A152JAR1-EM
Part Number 06035A152JAR1-EM
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Prototype, MIL-PRF-32535
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)