KYOCERA AVX 06035A1R8K4T2A
Part No.:
06035A1R8K4T2A
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
1.8 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06035A1R8K4T2A on Anpu?
3. Are the 06035A1R8K4T2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06035A1R8K4T2A?
Image 06035A1R8K4T2A
Part Number 06035A1R8K4T2A
Product Status Active
Capacitance 1.8 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)