KYOCERA AVX 06035A300J4T2A
Part No.:
06035A300J4T2A
Package:
Datasheet:
Anpu06035A300J4T2A.pdf
Description:
CAP CER 30PF 50V NP0 0603
Capacitance:
30 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06035A300J4T2A on Anpu?
3. Are the 06035A300J4T2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06035A300J4T2A?
Image 06035A300J4T2A
Part Number 06035A300J4T2A
Product Status Active
Capacitance 30 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)