KYOCERA AVX 06035A300KAT2A
Part No.:
06035A300KAT2A
Datasheet:
Anpu06035A300KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 30PF 50V NP0 0603
Capacitance:
30 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06035A300KAT2A on Anpu?
3. Are the 06035A300KAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06035A300KAT2A?
Image 06035A300KAT2A
Part Number 06035A300KAT2A
Product Status Active
Capacitance 30 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)