KYOCERA AVX 06035A7R5CAT4A
Part No.:
06035A7R5CAT4A
Datasheet:
Anpu06035A7R5CAT4A.pdf
Description:
CAP CER 7.5PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance:
7.5 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06035A7R5CAT4A on Anpu?
3. Are the 06035A7R5CAT4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06035A7R5CAT4A?
Image 06035A7R5CAT4A
Part Number 06035A7R5CAT4A
Product Status Active
Capacitance 7.5 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)