KYOCERA AVX 06035C222JAT7A
Part No.:
06035C222JAT7A
Datasheet:
Anpu06035C222JAT7A.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603
Packaging:
Bulk
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06035C222JAT7A on Anpu?
3. Are the 06035C222JAT7A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06035C222JAT7A?
Image 06035C222JAT7A
Part Number 06035C222JAT7A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)