KYOCERA AVX 06035C392JAT2AMOT
Part No.:
06035C392JAT2AMOT
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06035C392JAT2AMOT on Anpu?
3. Are the 06035C392JAT2AMOT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06035C392JAT2AMOT?
Image 06035C392JAT2AMOT
Part Number 06035C392JAT2AMOT
Product Status Active
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)