KYOCERA AVX 06035C561JAT4A
Part No.:
06035C561JAT4A
Package:
Datasheet:
Anpu06035C561JAT4A.pdf
Description:
CAP CER 560PF 50V X7R 0603
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06035C561JAT4A on Anpu?
3. Are the 06035C561JAT4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06035C561JAT4A?
Image 06035C561JAT4A
Part Number 06035C561JAT4A
Product Status Active
Capacitance 560 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)