KYOCERA AVX 06035F332K4T4A
Part No.:
06035F332K4T4A
Package:
Datasheet:
Anpu06035F332K4T4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06035F332K4T4A on Anpu?
3. Are the 06035F332K4T4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06035F332K4T4A?
Image 06035F332K4T4A
Part Number 06035F332K4T4A
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)