KYOCERA AVX 06035G333ZAT2A
Part No.:
06035G333ZAT2A
Package:
Datasheet:
Anpu06035G333ZAT2A.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 50V Y5V 0603
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06035G333ZAT2A on Anpu?
3. Are the 06035G333ZAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06035G333ZAT2A?
Image 06035G333ZAT2A
Part Number 06035G333ZAT2A
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)