KYOCERA AVX 06036A331JAT2A
Part No.:
06036A331JAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
Anpu06036A331JAT2A.pdf
Description:
CAP CER 330PF 6.3V NP0 0603
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06036A331JAT2A on Anpu?
3. Are the 06036A331JAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06036A331JAT2A?
Image 06036A331JAT2A
Part Number 06036A331JAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)