KYOCERA AVX 06036C120KAT4A
Part No.:
06036C120KAT4A
Datasheet:
Anpu06036C120KAT4A.pdf
Description:
CAP CER 12PF 6.3V X7R 0603
Capacitance:
12 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06036C120KAT4A on Anpu?
3. Are the 06036C120KAT4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06036C120KAT4A?
Image 06036C120KAT4A
Part Number 06036C120KAT4A
Product Status Active
Capacitance 12 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)