KYOCERA AVX 06036D104MAT2A
Part No.:
06036D104MAT2A
Datasheet:
Anpu06036D104MAT2A.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0603
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06036D104MAT2A on Anpu?
3. Are the 06036D104MAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06036D104MAT2A?
Image 06036D104MAT2A
Part Number 06036D104MAT2A
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)