KYOCERA AVX 06036G225ZAT2A
Part No.:
06036G225ZAT2A
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 06036G225ZAT2A on Anpu?
3. Are the 06036G225ZAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06036G225ZAT2A?
Image 06036G225ZAT2A
Part Number 06036G225ZAT2A
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)