KYOCERA AVX 0603YG334ZAT4A
Part No.:
0603YG334ZAT4A
Package:
Datasheet:
Anpu0603YG334ZAT4A.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 16V Y5V 0603
Series:
KGM - Y5V
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 0603YG334ZAT4A on Anpu?
3. Are the 0603YG334ZAT4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0603YG334ZAT4A?
Image 0603YG334ZAT4A
Part Number 0603YG334ZAT4A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - Y5V
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.33 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)