KYOCERA AVX 0603ZD103KAT2A
Part No.:
0603ZD103KAT2A
Package:
Datasheet:
Anpu0603ZD103KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 10V X5R 0603
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 0603ZD103KAT2A on Anpu?
3. Are the 0603ZD103KAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0603ZD103KAT2A?
Image 0603ZD103KAT2A
Part Number 0603ZD103KAT2A
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)