KYOCERA AVX 0603ZD335KAT2A
Part No.:
0603ZD335KAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
Anpu0603ZD335KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 10V X5R 0603
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 0603ZD335KAT2A on Anpu?
3. Are the 0603ZD335KAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0603ZD335KAT2A?
Image 0603ZD335KAT2A
Part Number 0603ZD335KAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Product Status Active
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)